CZ | PL | EN

 

Ovládání

U2
Koloběžka má velmi jednoduché ovládání, páčka pro jízdu vpřed na pravé ruce, na levé potom páčka pro aktivaci elektrické brzdy, která je doplněna o nášlapnou brzdu na zadním blatníku. U2 má tři rychlostní stupně s omezovačem rychlosti na 10km/h, 15km/h a 25km/h. Pohodlnější jízdu zajišťuje odpružení předního kola.

U3
Jednoduché ovládání, řízení a kontrolu nad jízdou zajišťuje pevná konstrukce koloběžky, vysoká řídítka a pevné, plné bezdušové pneumatiky. Pravou rukou se ovládá páčka pro jízdu vpřed, levou se ovládá páčka brzdy a zvonek. Koloběžka má dva rychlostní stupně s omezovačem rychlosti na 15km/h a 25km/h. Páčka brzdy aktivuje zadní kotoučovou brzdu a současně také elektrickou brzdu na předním kole.

U5
Velmi příjemné ovládání koloběžky je dáno vysokými řídítky a velmi pevnou, robustní konstrukcí. Plné bezdušové pneumatiky jsou 100% bezúdržbové.  Velký display poskytuje přehledně informace o rychlosti, stavu baterie a nastaveném módu max. rychlosti.  Koloběžka má 2 rychlostní stupně s omezovačem rychlosti na 15km/h a 25km/h  Páčka brzdy aktivuje zadní kotoučovou brzdu a současně také elektrickou brzdu na předním kole.  

 

Instruktážní videa

Kompletní databázi instruktážních videí najdete na našem YOUTUBE.

 

Legislativní doporučení

Pro provoz elektrických koloběžek v Česku platí různá pravidla, podle zákona mohou být považovány nejen za jízdní kola, ale také za motorová vozidla. Rozhodujícím faktorem je maximální rychlost a výkon koloběžek. Ve chvíli, kdy koloběžka nejede rychleji, jak 25 km/h a motor nemá větší výkon, než 250 W, tak ji česká legislativa bere jako jízdní kolo a pro Vás platí stejná pravidla, jako pro cyklisty.  Naše koloběžky obě tyto legislativní nařízení splňují, takže se nemáte čeho bát.

Hlavní je mít na hlavě nasazenou přilbu - doporučujeme přilbu URBIS a nejezdit po chodnících. Dále je důležité dávat ostatním účastníkům silničního provozu znamení o změně směru jízdy. To může být na koloběžce, která má malý gyroskopický moment nebezpečné. Nedoporučujeme proto dávat toto znamení stejným způsobem jako na kole (pravou/levou paží), ale používat signalizační ledvinku URBIS.

 

U-pointy

 

 

Kontakt

Nebojte se nás na cokoli zeptat, jsme tu pro Vás!
+420 588 881 148 +420 608 416 078
jonas.hromadka@tempish.cz


!!!ZBAVUJTE SE PROSÍM BATERIÍ NA SBĚRNÝCH DVORECH KTERÉ JSOU K TOMU URČENÉ!!!